ibuprofen

Nitko od nas nije imun od boli - glavobolje,zglob, stomatološke, nakon operacija i ozljeda ... Ponekad se bol javlja u većini neumjesan trenutku, pokušavajući poremetiti naše planove, što je teško raditi nadolazeće zakazanih sastanaka. Tada može doći u pomoć ibuprofen tablete. Oni su često propisane za pacijente sa složenim liječenje kirurga, traume kirurga, nefrologa, internista.

Nitko od nas nije imun od boli - glavobolje,zglob, stomatološke, nakon operacija i ozljeda ... Ponekad se bol javlja u većini neumjesan trenutku, pokušavajući poremetiti naše planove, što je teško raditi nadolazeće zakazanih sastanaka, putovanja, sportske priredbe. Tada može doći u pomoć ibuprofen tablete. Oni su često propisane za pacijente sa složenim liječenje kirurga, traume kirurga, nefrologa, ginekologa, internista, pedijatara. Da, i sportski liječnici ga imati u svom arsenalu. Trenutno, postoji mnogo proizvoda pod drugim brandovima, što je aktivna tvar ibuprofen. Dakle, naš site je odlučila razraditi na farmakološko djelovanje lijeka, indikacije, kontraindikacije i moguće nuspojave.


ibuprofen

Činjenice iz povijesti i opis lijeka

ibuprofen
Ibuprofen mnogi smatraju jednim od najvećih iznačajna dostignuća suvremene znanosti - farmakologije. Povijest lijeka započela je u 1950. Tada su studije odobren u Europi, a cilj je potraga ili stvaranje takozvanog "superaspirina". To jest, on je potreban lijek koji bi bio sličan na snazi ​​u aspirinNo, puno bolje podnose navedenoznači. I znanstvenici uspjeli su, do 1969. godine, u Engleskoj je postao prvi koristiti ibuprofen. A predak i predak ibuprofen su salicilati - tvar iz biljaka koje imaju antipiretička i analgetska efekte, koji su se uspješno koristi u doba Hipokrata.

Oblik doze pojavljuje kao okrugle tabletebikonveksan oblik. Kernel imaju bijelu, a površina je prekrivena sa školjkom, koja može biti u boji svjetla svijetle ružičaste ili ružičasta. Aktivna tvar, to jest ibuprofen po tableti 200 mg. Pripravak također sadrži ekscipijente: želatina, hranu, krumpirov škrob, pšenično brašno, vanilije, pčelinji vosak, magnezijev stearat, koloidni silicijev dioksid, magnezijev hydroxycarbonate, niske molekulske mase povidon, titanov dioksid, saharozu, azorubin boje.

Ibuprofen reprezentativan nesteroidne protuupalne lijekove (skraćeno NSAID). Ovaj derivat fenil-propionske kiseline.

Sada je to droga, velikasinonimi, tj lijekove čija je djelatna tvar je ibuprofen, samo neka ti lijekovi, različitih proizvođača, a cijena im se znatno razlikuju.

Ovdje su neke od sinonima: Brufen, Nurofen, Burana, Solpafleks, MIG 200 i MIG 400 Perofen, Faspik, dugo vremena.

Ono akcija ima lijek?

Ibuprofen (latinski naziv Ibuprofenum)Ima analgetski (protiv bolova) koji je, protuupalni i antipiretički učinak. Mehanizam djelovanja je povezana s inhibicije (blokiranje) sintezu prostaglandina - spojeva odgovornih za osjet boli, Hipertermija reakcije i upale. Postoje dokazi da je lijek povećava proizvodnju interferona endogenog i ima imunostimulirajući učinak. Još jedna činjenica - sada stručnjaci istražuju mogućnost korištenja lijeka za prevenciju i kontrolu raka debelog crijeva i Alzheimerove bolesti.

indikacije

ibuprofen
Ovdje je popis bolesti i situacije u kojima korištenje ibuprofen preporučuje za simptomatsko liječenje:

  • liječenje reumatoidnog artritisa, poliartritisa, osteoartritis, giht i ostalih zglobova, upale kralježnice;
  • glavobolja različite etiologije (povezana sa stresom, depresija, stres);
  • menstrualna bol;
  • migrena, mijalgija, neuralgije;
  • vrućica s prehlada i infekcija;
  • postoperativni zubobolje;
  • bol nakon ozljeda, uključujući i sportske podrijetla.

Kako koristiti ibuprofen?

Doziranje bira i imenuje liječnika, uzimajući u obzirpriroda i uzrok boli, kao i dobi i stanju pacijenta. Za bolove u zglobovima i upala u djece nakon 12 godina i odrasle imenovati 200 mg (jedna tableta) 3 ili 4 puta dnevno. Kako bi se poboljšala učinak može se uzeti 2 tablete, to je 400 mg tri puta dnevno. Zatim ponovno smanjiti dozu. Za lijek se brzo isisan i djelovao, uzimajući prvu dozu u jutro prije jela. Općenito, poželjno je uzeti lijek nakon jela, to je manje nuspojava. Vi ne bi trebali uzimati više od 6 tableta dnevno. Bez savjetovanja s liječnikom ne uzima lijek duže od 5 dana.

Ako je vaše dijete manje od 12 godina, doza liječnik odabire, s obzirom na malu težinu pacijenta.

Kada je Ibuprofen kontraindicirana?

Liječnici ne propisuju lijekove u sljedećim slučajevima:

  • prisutnost pacijenta sa bronhijalne astme;
  • pogoršanje ulceroznog erozivnog i upalnih procesa u želucu i crijevima,
  • hemofilija i krv antikoagulantne terapije;
  • krvarenje u želucu ili crijevima, intrakranijalnog krvarenja;
  • hemoragijska dijateza;
  • zatajenje jetre, i ozbiljna oštećenja bubrega, višak kalija u tijelu;
  • u razdoblju nakon operacije srca koronarne arterije bypass operacije;
  • u slučaju preosjetljivosti na sastavne komponente lijeka;
  • idiosinkrazija NSAR, što se može manifestirati rinitis, Urtikarija ili bronhospazam;
  • trudnoća.

Budite oprezni u laktaciji. Bebe pedijatri propisuju rektalne supozitorije, suspenzija ili sirupa.

Nuspojave

ibuprofen
Smatra se da se lijek bolje podnosi nego aspirin, indometacin i diklofenak. Nuspojave su rjeđi, ali još uvijek ih spomenuti:

  • smanjen apetit, gorušica, mučnina, Povraćanje, proljev ili zatvor, rijetko - na želučane sluznice ulceracija i krvarenja;
  • suho ili bolan usta, gnojenje zubnog mesa;
  • svrbež i osip na koži, angioedem;
  • anafilaktički šok;
  • groznica, znojenje, alergijski rinitis, anemija;
  • kratkoća daha ili bronhokonstrikcij;
  • nesanica, Vrtoglavica, glavobolja, razdražljivost i tjeskoba;
  • buke (zvonjava) u ušima ili gubitak sluha;
  • tahikardiju, ponekad visokog krvnog tlaka, srčane insuficijencije;
  • depresija, pospanost, zbunjenost, halucinacije;
  • vrlo rijetko - dvoslike ili zamućen vid, suhoća očiju, oticanje kapaka i spojnice;
  • Promjene u krvi - agranulocitoza, trombocitopenija, leukopenije.

Ako imate gore fenomen, moramo odbiti prihvatiti lijek i obavijestite svog liječnika.

da li se lijek u interakciju s drugim lijekovima?

Ne preporuča se koristiti tijekom uzimanja ibuprofena i acetilsalicilna kiselina je više, kao u ovom slučaju, sposobnost da se smanji kiselina razrijediti krv i spriječiti trombozu.

Na simultani prijem s antikoagulansima i tromboliticima postoji rizik od krvarenja.

Ibuprofen pojačava efekt inzulina i drugih lijekova koji snižavaju indikator glukoze u krvi.

Postoji niz lijekova, zajedničko korištenje s ibuprofen može dovesti do trovanja i povećane nuspojava.

Da li predozirati moguće?

Da, ako se lijek konzumirati u krivudoze, može se pojaviti sljedeći simptomi koji ukazuju predoziranja uključuju mučninu, povraćanje, uz bolove u trbuhu, pospanost, zujanje u ušima, srčane aritmije, u težim slučajevima - disanja i koma.

U takvim situacijama, bolesnik obaviti ispiranje želuca, dati upijajući ugljični i diuretici. Ako je potrebno, to je dodijeljen simptomatske terapije.

Mjere opreza

Da bi se izbjegla nuspojave, lijek treba uzeti u pravoj dozi, kratkih tečajeva.

Ako želite sve iste dugoročno liječenje, to se provodi pod nadzorom stanja u krvi, bubrega i jetre pacijenta.

U dane recepciji ne koristiti etanol (etilni alkohol).

S oprezom se koristi od strane ljudi čiji rad zahtijeva brz odgovor i pažnju.

Ibuprofen se proizvodi u tabletama od 200, 400 mg, u supozitorija, masti, krema, gelova, sirupa.

Pohranite u kući ormariću, tako da nije bio dostupan za djecu.

Ibuprofen se smatra vrlo učinkovit i brzdjelovanjem lijeka. To je jednostavno da biste dobili osloboditi od boli različitog porijekla. Donijeti korist lijeka, potrebno je prije uzimanja ispuniti svoje eventualne nuspojave i kontraindikacije. Naša web stranica preporučuje da njegovi čitatelji sigurno će se konzultirati s liječnikom i ljekarnikom.

Ostavite odgovor